EKİMAS ENDÜSTRİ

Ekimas, parekende sektöründen edindiği tecrübe ve bilgi birikimini imalat sanayiine taşıyarak  kuruluş felfesini ve hedefini yurt içinde üretimi olmayan, özellikle Yangın Yara savunma (Yangın Y/S) ve Denizaltı Batarya parçaları üretimini gerçekleştirmek amacı ile 2000 yılında kurulmuştur.

Ürünlerini daha yüksek teknoloji ve daha yüksek performanslı mamüller haline getirmek, geliştirmek ve bu özellikleri üretimine yansıtarak Uluslararası arenada söz sahibi olma hedefine ulaşmış, bu değerlerini daha ileriye taşımayı ilke edinmiştir. Uluslararası rakiplerinden ürün geliştirme, tasarım ve akabinde gelişen yenilikçi malzeme mühendisliğinde pozitif yönde farklılaşmayı başararak, güncel değişen ihtiyaçlara cevap verebilmek adına limitlerinin ötesinde çalışmaktadır.

Ekimas,  Kalite Yönetim Sistemi ISO 9001:2015 isterleriyle uyumlu Demir dışı metal ve Kompozit malzemelerin ileri teknoloji Endüstriyel uygulamaları konusunda, teknoloji, insan kaynağı, bilgi birikimi ve tecrübeye sahiptir.

+
YILLIK TECRÜBE
+
PROJE
+
MİLLİLEŞTİRİLEN ÜRÜN

MİSYON

Yenilikçi ve milli anlayışıyla; ileri teknoloji ve yüksek performanslı, stratejik ve millileştirilmeye ihtiyaç duyulan ürünleri ülkemiz hizmetine sunmak ve hedeflerini sürekli ileri taşımak.

VİZYON

Yüksek performans malzemelerden mamul geniş ürün yelpazesiyle sektördeki yerini daha ileriye taşımak, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda endüstriyel ürün tasarımı ve üretimi ile en çok aranan firma olmaktır.

İLKELER

Kusursuz Mühendislik anlayışı ile ileri teknoloji yüksek katma değerli ve çevreye duyarlı  ürün geliştirmek, satış öncesi ve satış sonrası hizmetlerinde “ kalite odaklı, memnun müşteri yaratmak” prensibiyle hareket etmektir.